***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

...

5G

Aslıhan ile Gece, Gündüz, Git, Gez, Gör!

NG Güral Sapanca'da dinlence dolu 2 güne ne dersiniz?  
Hafta sonu bir kaçamak yapmaya ne dersiniz ya da hafta içi herkes çalışıyorken siz ve en sevdiğinizle birlikte şehirden çok uzaklara gitmeden kısa ama ruhunuza iyi gelecek bir tatil yapmaya? Bunu kim istemez diyen sese önerim Sapanca olacak. Bir gününüzü NG Güral Sapanca Wellness &Convention Otel’inin içindeki SPA’sında kendinizi şımartmaya ayırabilir, dönüş günü de Sapanca Göl’ünün etrafında yürüyüş yapmaya ayırabilirsiniz. 
Devamı için tıklayınız...

Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı
Yol üstü duraklarında gezintiye çıkmayı sevenlerdenim ben. Yolumun üstünde hangi müze, hangi millipark, hangi görülmeye değer bir yer duysam gitmek isterim bir daha buradan geçer miyim acaba düşüncesiyle. Aynı düşünce ile uğradığım Manyas Kuş Cenneti notlarımı sizlerle paylaşmak isterim…
Devamı için tıklayınız...

Alive Museum - Canlı Müze
Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama ben adını duyduktan sonra son derece merak ettiğim bir müzeyi merakla keşfe çıktım geçen gün. 2009 yılında ilk olarak Kore’de açılan Alive Museum-Canlı Müze şimdi Vialand’daki konumunda misafirlerini ağırlıyor. Aynı zamanda bu sergi Avrupa’daki ilk sergi olma özelliğinde. Attığınız her adımda, gördüğünüz her karede “Yok artık, bu kadar da olmaz” dedirtecek ya da “Vayy adamlar yapmış, süper düşünmüşler…” diye cümleler kurdurtacak sergi için ortalama iki saatinizi ayırmanız gerekmekte.
Devamı için tıklayınız...

Tiyatro önerisi: Huysuz
“Molière’in Huysuzu” lakaplı eski tiyatro oyuncusunun ve çevresindekilerin biraz gerçek, biraz hayal hikayesini sahneye taşıyan bol kahkahalı, aşklı, entrikalı, danslı, rengarenk müzikal... Sezonun en çok ses getiren yapımlarından biri olan “Huysuz”da; Engin Alkan, Büşra Pekin, Deniz Uğur, Haki Biçici, Gülhan Tekin, Umut Temizaş ve Esra Akbaş, rol alıyor...
Devamı için tıklayınız...

Çatlak bir kadınla tanıştım, adı Sezen Aksu!  
Sezen Aksu 24 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne aldı. Haftalar öncesinden gitmeyi planladığım bu konserde elbette ki bende dinleyiciler arasındaydım... Ön yargı ile gittim konsere, hüzün dolu bir gece olacağını düşünmüştüm ama çok yanılmışım. En çok eğlendiğim konserin Bengü olduğunu söylemiştim ya geçen yazımda işte bu konserde de çok güldüm. Tüm detayları anlatmaya başlıyorum hemen...
Devamı için tıklayınız...

Hem kendinden emin hem de heyecanlı: Yalın
 
En “Yalın” hali ile sahneye çıkıp, şarkılarını seslendiren bir isim Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeydi geçen gün ve elbette ben de oradaydım. Son derece keyif aldığım Yalın’ı ilk kez canlı dinledim.  O’nu ceketi ve gömleği ile sahneye çıkan halini, tüm yıl boyunca yılsonu gösterisine hazırlanan bir çocuğa benzettim. Sahnede hem heyecanlı hem mutlu hem kendinden emin hem de muzip bir hali vardı. Yazdığı şarkılara mimiklerini katarak eşlik eden hali, benim de şarkılara onun gibi eşlik etmeme sebep oldu…
Devamı için tıklayınız...

Tarih kokan şehir gezisine ne dersiniz?

Bayram gezmeleri artık son buldu yani en azından bulmuştur diye düşünerek hafta sonu da idare eder bir hava olacağından dolayı İstanbul’da kalanlara tarih kokan bir gezi önerim var. Alın yanınıza arkadaşınızı, sevgilinizi gidin, zira ben öyle yaptım ve de çok ama çok keyif aldım.  Hangi noktalardan gideceksiniz bilmiyorum ama arabasız gitmenizi tavsiye ederim. Neden mi? Buyrun okuyun…
Devamı için tıklayınız... 


2 günlük Kapadokya turuna ne dersiniz?
Eylül ayının son haftası 2 günlüğüne gittiğim Kapadokya gezimi adım adım sizlere yazarak diyorum ki bu hafta sonu siz de tutun arkadaşınızın kolundan kaçın bu şehre. Her kaçış özellikle de böyle kısa kaçışlar iyi gelir herkese. Nereye gidelim, nerede kalalım, ne yiyelim diyen sese cevap vererek başlıyorum anlatmaya… Eğer benim gibi kısa olsada dolu dolu iki gün geçirmek istiyorsanız Nevşehir’e giden sabah yedi uçağı ile yolculuğunuza başlamanız gerekmekte. Cuma akşamından da gidebilirsiniz elbette ama bence gereksiz bir konaklama masrafı olur diyerek, uçağı Nevşehir’e indiriyorum.
Devamı için tıklayınız...

 
Vialand Tema Park'da eğlenmekten yorulacaksınız!

Çocuklar gibi eğlenmeye ne dersiniz? Hazır havalar sıcakken, sonbaharı yazdan kalma günler ile uğurluyorken yanında en mutlu olduğunuz insanlarla birlikte kendinize çocuk olma günü ilan etmeye ne dersiniz? Ya da anne/teyze/amca/dayı iseniz yeğeninizle unutamayacağı bir güne imza atmaya ne dersiniz? "Süper!" diyen ses o zaman Vialand Tema Park'a gitmelisin.
Devamı için tıklayınız...


İki kişilik sinema keyfi için KAFİKA'ya...
Sevgilisine sinema kapatma niyetinde olup sonrasında vazgeçenlere, kendi filmini sürpriz bir şekilde sunmak isteyenlere, fotoğraflarından video oluşturup bunu nasıl sunacağını bilemeyenlere, doğum günü sürprizi için yeni fikirler arayanlara, filmlerdeki gibi bir evlenme teklifi etmek isteyenlere ya da sadece baş başa bir film izlemek isteyenlere güzel bir önerim var bu hafta: KAFİKA! 

Devamı için tıklayınız...

Tolga Çevik sahnede nasıl?

Geçen akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nun sahnesinde Komedi Dükkanı ile muhteşem bir performansın ismi olan Tolga Çevik vardı. Elbetteki yalnız değildi. Onu her zamanki gibi yönlendiren, hani çok merak edilen, ilk zamanlar ekranlarda hiç olmayan ama sonrada gördüğümüz "Arkadaşım sen ne yapıyorsun?" diye cümleler kuran Fırat Doğu Parlak ve Minik vardı yanında.
Devamı için tıklayınız... 


Konser önerisi: "Bengü"

Vialand'de AVEA'nın sponsorluğunda gerçekleşen AVEAPARK konserlerinde sahnede BENGÜ vardı!
Tüm samimiyetimle şunu söyleyebilirim: Uzun zamandır bir konserde bu kadar çok eğlendiğimi hatırlamıyorum! Konser konser gezerim bilirsiniz. Bunun hepsinin üstüne çıkan bir performans olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Devamı için tıklayınız... 

AVM önerisi: "Vialand"

Burası kapalı bir alışveriş merkezi değil. Bir cadde üzerinde konumlanmış birçok markayı bünyesinde barındıran, konser alanına sahip olan ve aynı zamanda da kocaman bir tema parka sahip bir AVM. Temaparkta çocuklarınızla uzun zamandır geçirmediğiniz keyifli bir zamanı geçirebileceğiniz idda ediliyor.
Devamı için tıklayınız...
 


Açıkhava sineması önerisi: "Santralistanbul kampüsü"
Yazın yapılabilecek en güzel etkinliklerden biri de hiç kuşkusuz açık havada olanlarıdır. İster tiyatro olsun ister konser ister de sinema hiç fark etmez. Ben her daim hazır vaziyetteyimdir açık hava söz konusu olduğunda. Siz de mi öyle? O zaman buyrun hafta sonu önerime...
Devamı için tıklayınız... 


Konser önerisi: "Mustafa Sandal"

Cumartesi akşamı AVEA'nın sponsorluğunda gerçekleşen VIALAND AVEAPARK konserlerinde sahnede MUSTAFA SANDAL vardı. Elbette ben de oradaydım. Size konseri detaylıca anlatacağım ama öncesinde neden "Elbette" dediğimi açıklamak istiyorum...
Devamı için tıklayınız...


Hafta sonu önerisi: "Rumelihisarı"

Rumelihisarı'nın önünden her geçişimde "Bir gün de buraya gelip, içeri girmeliyim." cümlesini kuran biri olarak geçen pazar bu cümlem son bulsun diye attım kendimi buraya... Rumelihisarı’nı anlatmadan önce çok kısa tarihi hakkında bilgi vermek isterim: Burası  II. Mehmed tarafından Anadoluhisarı’nın karşısında ve İstanbul Boğazı’nın en dar yerinde, boğazdan geçişleri kontrol etmek ve İstanbul’u fethetmek amacı ile inşa edilmiş.
Devamı için tıklayınız... 

Tiyatro önerisi: "Kuçu Kuçu"
Özgü Namal ve Selen Uçer'in oyununu izlemek için geçen akşam Trump Towers'daydım.... Eski bir arkadaşınızla karşılaştığınızda en kaçınılmaz durumdur geçmişteki iyi veya kötü anıların ortaya dökülmesi. İşte oyun tam da bu konu üzerinden işleniyor.
Devamı için tıklayınız...İspanyol şarkıcı Monica Molina sahnedeydi...
Hayatımda ilk kez bir yabancı şarkıcıyı dinlemek için dün akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaydım. Sürekli her tarafta çalınan hit şarkılar dışında yabancı şarkı/şarkıcılarla aram hiç yoktur. Nedeni yok, sevmiyorum… Neyse, gelelim bu konserin özelliğine.
Devamı için tıklayınız...Mehmet Erdem konserinden izlenimlerim
“Bir Harmanım Bu Akşam” şarkısı ile başlayan bir Mehmet Erdem konseri için hafta sonu Jolyy Joker İstanbul’daydım… Mehmet Erdem’le ilk, -belkide birçoğunuz gibi- ben de “Herkes Aynı Hayatta” şarkısı ile tanıştım.
Devamı için tıklayınız...


Tiyatro önerisi: "Aşka 103 Adım"
Bilindik bir soru ama cevabın “evet ya da hayır” oylaması sürekli değişen bir konu üzerinden işlenen bir oyun "Aşka 103 Adım". Evlilik aşkı öldürür mü? Oyun, daha ilk günden evli bir çiftin zedelenen hikayesini anlatıyor.
Devamı için tıklayınız...
Kış gezisi: Kartepe, Maşukiye, Sapanca
Kartepe, Maşukiye, Sapanca gezisine gitmeyi düşünüp, sürekli erteleyenlerden ya da acaba internetten, indirimli sitelerden alsam keyifli olur mu diye düşünüp kararsız kalanlardansanız eğer, yazımı okuyun derim, çünkü ben sizin yerinize gittim, gezdim, gördüm ve fotoğrafladım.
Devamı için tıklayınız...


Efes Pilsen One Love 11'de neler olmuş öyle?
Gidemeyenler, evde kalanlar, son anda vazgeçenler, hiç gelmeyi düşünmeyenler, aksiliklere takılıp gelemeyenler buyrun efendim sizleredir bu yazı. Festivalleri severim bilirsiniz, bu yüzden alana girer girmez kendini kaybetme moduna girdim. Hemen kendime gelip standları tek tek dolaşmaya başladım. Her bir stantda farklı, keyifli etkinlikler vardı.
Devamı için tıklayınız...

Boğaz havasında sinema keyfi…
Arkadaşlarla ya da sevgiliyle yapılabilecek en güzel yaz akşamı planlarından biri diyebilirim. Düşünsenize, kocaman dev ekran karşısında, rengarenk puflardan birine yatmışsınız, gökyüzü tam tepenizin üstünde, sağ tarafınızda en sevdiğiniz ya da sevdikleriniz, tam “ooff çok sıcak” dediğiniz anda boğazdan gelen serinletici rüzgar, hafif hafif yudumladığınız bira ve Nicolas Cage’in başrolünü oynadığı Sihirbazın Çırağı filmi…
Devamı için tıklayınız...


Seyir Keyfi ve Sky Ride İstanbul ile 4D İstanbul üzerinde helikopterle uçuş simülasyonu
Açıldığı günden beri gitmeyi planladığım İstanbul Safir 360 Seyir Terası’na geçen haftalarda gitme fırsatı yakaladım. Gitmeden önce gidenlere sorma merakımdan aldığım cevaplar hep çok güzel oldu ama gidip gördüğümde çok güzel değil; çok çok güzel dedim.
Devamı için tıklayınız...

Renga renga rengareeeenk: sun.day.sky fest
Müzik gruplarının canlı performansları, genç tasarımcıların son koleksiyonları,  markaların ilginç ürünleri, DJ’lerin performansları, Plak Pazarı’nın bağımsız ve alternatif plak dükkanları, santralatölye’nin çocuklar için tasarladığı atölye ve oyun alanı, Özgür Hisset Alanı’nın aktiviteleri, açıkhava film keyfi…
Devamı için tıklayınız...

Dinlence için yeni rotanız : Yalova 
Eğer ruhunuzun dinlenmeye gerçekten ihtiyacı varsa, denize girmesemde olur, sadece doğanın ortasında olayım ve birazda bedenimi termal suda dinlendireyim derseniz size önereceğim adres: Limak Termal Boutique Hotel olacak. İstanbul Yenikapı’dan İDO seferlerini kullanarak ekonomik bir fiyatla ortalama bir buçuk saat içinde Yalova’da oluyorsunuz ve indiğiniz yerden de otelin önüne kadar giden, üstelik on dakikada bir kalkan, minübüslere bindiğinizde de yirmi dakika içinde yolculuğunuzu tamamlamış oluyorsunuz.
Devamı için tıklayınız...

SantralPARK'ta eğlence ve dinlence dolu bir gün...
Hafta sonu neler mi yapabilirdiniz?Yemyeşil çimenlerin üzerinde, masmavi gökyüzünün keyfini çıkarabilir, uçurtmanızı uçurabilir, genç tasarımcıların koleksiyonlarına ulaşabilir, WUFI ve 123’ün performansını dinleyebilir, Plak Pazarı’nda plakları karıştırabilir, açkhavada sinema keyfini çıkarabilir, motorsikletle test sürüşü yapabilir, enerji müzesini gezebilir, puflarda eğlenceli ve dinlenceli bir gün geçirebilirdiniz…
Devamı için tıklayınız... 

Son Açıkhava oyunları Harbiye’deydi! 
Açıkhava’yı seviyorum, tiyatroya bayılıyorum, müzikal hastasıyım… Hepsi bir arada oluncada keyif almamak mümkün değil. Hele bunların üstüne oynanan oyunların çok hareketli ve de eğlenceli bir o kadarda güzel olması eklenince, keyifte haliyle artıyor. Bu keyfe davet edildiğim için İBB Şehir Tiyatroları'na teşekkür ederim...
Devamı için tıklayınız...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...