***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

***

...

14 Eylül 2012 Cuma

Dinlence için yeni rotanız : Yalova

 Eğer ruhunuzun dinlenmeye gerçekten ihtiyacı varsa, denize girmesemde olur, sadece doğanın ortasında olayım ve birazda bedenimi termal suda dinlendireyim derseniz size önereceğim adres: Limak Termal Boutique Hotel olacak.

Üstelik otele ulaşım çok kolay ve de rahat. İstanbul Yenikapı’dan İDO seferlerini kullanarak ekonomik bir fiyatla ortalama bir buçuk saat içinde Yalova’da oluyorsunuz ve indiğiniz yerden de otelin önüne kadar giden, üstelik on dakikada bir kalkan, minübüslere bindiğinizde de yirmi dakika içinde yolculuğunuzu tamamlamış oluyorsunuz. Toplamda iki saate kadar yakın bir zaman dilimini trafiksiz ve rahat bir şekilde geçirerek otelinize varabilirsiniz. En azından ben bu şekilde giderek rahat bir yolculuk geçirdiğimi söyleyebilirim.

Otel sizi gizemli ve de ağır bir havası ile karşılıyor. Ağır diyorum, çünkü tarihi bir otelin restore edilmiş hali bizi karşıladı kardeşimle. İkimizin de kurduğu cümle: “Süper gözüküyor gerçekten” oldu ki tatilimiz sonunda “gözüküyor” kelimesini atıp “süper gerçekten” cümlesini kurduk. Burası Atatürk’ün bir zamanlar kaldığı otel, 20. yy başları zamanında Gazino ve Büyük Otel adıyla hizmet vermiş olan ve 2010 yılı itibariyle de Limak Termal Boutique Hotel adıyla misafirlerini ağırlayan bir otel.

Güler yüzlü çalışanlar, tarihin kokusuna yakışır odalar, Türk Hamamı, sauna, buhar banyosu, açık ve kapalı termal havuz, spor salonu, oyun alanı… İki üç günlük kısa tatil için ideal bir otel yani.
Termal Otel deyince akla ilk gelen sıcak su ve de haliyle yaş grubu orta yaşın üzeri olsada siz buna takılı kalmayın. Biz iki genç insanlar olarak üç gün ruhumuzu dinlendirdik ve “iyikide gelmişiz” dedik.

Tatilimizin ikinci gününde yağan yağmurda açık havuza girip ardından da sıcacık temale geçmek süper oldu gerçekten. Dışarıda bardaktan boşalırcasına yağan yağmur, ben sıcacık havuzun içinde, yağmur yağmasından dolayı mutlu bir doğa… Yazın deneyimlediğim bu otelde, kışın kar yağarken olma isteğim var. Yağan karı seyrederken sıcacık termal havuzun içinde olmayı kim istemez?

Konaklamak için değil de günü birlik gitmek isterseniz, o da olur. Ama ben bir akşamda olsa konaklayın derim şiddetle.

Keyifli, sakin, huzurlu birkaçgün isteyenlere iyi tatiller dilerim.

Unutmadan bir not daha paylaşayım. Kanal D’de de yayınlanacak olan Ayşe Kulin’in kitabıından uyarlanan Veda dizisi de bu otelde çekilmekte. Konakladığımız sırada çekimlere de şahit oldumda…

2 yorum:

  1. helloDuz!!!

    This wonderful blog!

    Greatings from Brazil!!!

    YanıtlaSil
  2. evet yalovamiz gercekten cok guzel...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...