***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

...

Köşe(m)


Dremel ile keyif dolu bir workshop
Neyi nasıl yapacağımızı bilemeden gittiğim bu workshop’ta son derece keyif dolu vakit geçirdim. Dremel ailesi ile tanıştıktan sonra, onların pratik el aletleri ile yaratıcılığımı konuşturarak; güzel bir saksı, süper bir çerçeve yaptım kendime. Aslında bir de bardağı işleme işimiz vardı ama ben onda pek de başarılı olamadım doğrusu…

Meryem Uzerli ile hayatımıza giren "Tükenmişlik Sendromu"
Bir Sezen Aksu şarkısı eşliğinde okudum Ayşe Arman'ın Meryem Uzerli ile yapmış olduğu röportaj yazılarını... Erkeklerin garip bir egoları var, yanımda güzel kadın dolaştırayım, ele güne karşı şöyle de güzel bir portre çıkartayım ortaya, ohhh değmeyin o zaman keyfime gibi...
Devamı için tıklayın!
 
1999 depremi korkuları

Herkes kadar bende çok korkmuştum. Belki de herkesten biraz daha fazla ya da eşittik, bilmiyorum ki. Ne karmaşık bir zamandı. Ne korkunç bir geceye uyanmıştık... Depremin sadece sözlük anlamını biliyorduk o vakte kadar.
Devamı için tıklayın!

İftar sofranıza güzel bir tarif
Domates Çorbası ve Mantarlı Risotto'yu bir de benim tarifimle yapın... Geçen postumda "Anne kız World Travel Channel ekranlarındaki 44 Tabak Aşk programına konuk olduk." demiştim. Merak edenlere "Buyurun izleyin" diyerek çekimi paylaşıyorum. Akşama iftar sofranıza belki sizde yapıyor olursunuz tariflerimizi.
Devamı için tıklayın!

Doğum günümü kutlayan herkese teşekkür ederim
Beni arayan, mesaj atan, doğum günüm için iyi dileklerde bulunan tüm herkese teşekkür ederek, mükemmel bir şekilde girdiğim yaşımı sizlerle de paylaşmak istedim... Güne basın toplantısı ile başladım. Toplantı Leb-i Derya Richmond'da harika bir manzara karşısında olunca haliyle kahvaltımda süper geçti.

Etkinliklerden...
Geçen hafta iki etkinliğe katıldım ve birinde jüri üyesiydim, diğerinde ise konuşmacı. Her iki etkinlikte çok keyifli geçti. Üstelik hayatımda ilk kez bir plaket sahibi oldum ve bundan dolayı da çok ama çoook mutlu oldum. Ömrümde alabileceğim en güzel erken doğum günü hediyelerinden biriydi diyebilirim.
Devamı için tıklayın!

Kadınlar Günü'müz kutlu olsun!
Kadının narin olduğunu, hassas olduğunu, her işin üstesinden geldiğini, ürettiğini, anladığını, akıllı olduğundan sustuğunu, çekip çeviren olduğunu, törelerin kadınların canını almaması gerektiğini, bırakın dayak yemeği kötü bir kelimeyi bile hak etmediğini anlayabilen erkeklerin, zamanla arttığı günleri görmeyi dileyerek hepimizin bu özel gününü kutlarım... Nazım Hikmet Ran'ın da dediği gibi...
 
Fox Tv kırdın beni!
Ama ile biten bir kelimenin ardından takdir edersinizki olumlu bir cümle gelmez ki ben de biraz olumsuzluklarla devam edeceğim cümlelerime her ne kadar sonu tatlıya bağlanmış olsada. 


Ama İzel, pardon İzel!
Cuma akşam Beyaz Show’da İzel vardı. Yeni bir albümle, aynı kadın olarak çıktı ekranlara yine. İzlemekten keyif alacağımı düşünerek kuruldum televizyonumun karşısına hemen. “Aşk en büyüktür her zaman” albümünün çıkış parçalarından biri olan “Düşer O” şarkısıyla başladı şovuna –ki bayıldım şarkıya- ve sonra da o çok konuşulan, eleştirilen “Drakula” şarkısını söyledi, aslında şarkı denir mi ben tam bilemedim.
Devamı için tıklayın!

İyi bayramlar olsun; sana, bana, ona buna, şuna ;)
Ben; Bu bayram İstanbul’da kalıp, eş-dost ziyaretleriyle vaktini geçirenlerdenim."Ah nerede o eski bayramlar?” cümlesini kurmayanlardanım. 4 amcaya, 4 halaya, 2 dayıya, 1 teyzeye, 6 yengeye, 4 enişteye, 1 anneane-babaanne-dedeye ve 23 kuzene sahip olanlardanım.  
Devamı için tıklayın!

Ona, buna, şuna, herkese mutlu yıllaaar ;)
Hani klasiktir ya her yeni yılda uzunca listeler yapılır, kararlar alınır, yazılar hep bu yönde olur. Sonra senenin sonunda çıkarılır notlar ve karşılaştırma yapılır. Dediklerimizin hangisinin üzeri çizilmiş hangisinin yanına gülücükler konulmuş, hangisinin yanına kalpler çizilmiş, soru işaretleri yapılmış diye bakılır ve bir sonraki seneye kalanlar gene yazılır… Klasiktir ama eğer yapmadıysanız bu yıl bunu deneyin derim.  
Devamı için tıklayın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...