***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

...

Hakkımda

Sanırım en zoru da bu; kendini anlatmaya çalışmak...

“Büyüyünce ne olacaksın?” diye sorduklarında verdiğim cevap hep: “Spiker, muhabir, gazeteci…” olmuştur benim…

Çocukluk hayallerimizi, yaşam şartlarının bize sundukları değiştirmeye çalışsa da ben şuan sevdiğim işi yapıyorum. Sanırım bu yüzdendir ki yaptığım işten son derece keyif alıyorum.

Lise dönemimde okul gazetesi çıkarmaya çalışırlarken hadi ben de röportaj yapayım dedim ve Sevinç Erbulak’la ilk röportajımı yaptım, dergiyi çıkaramadığımızdan ilk röportajım yayınlanmamış olsa da benim için güzel bir deneyim olmuştu… Lise dönemi bir koşturmaca içinde hemen geçiverdi.

Vee üniversite süreci başlıyor derken bir baktım ki 2006’da Beykent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olmuşum. Her ilk mezun gibi –ki 2. sınıfta staj dışı başka bir yerde çalışmamış biri olarak- yaklaşık on ay iş aradım. Tabi bu süreçte nerede kurs var, orada ben modundayım. :=)

Excell İletişim’de stajımı yaptığımda “Evet ben doğru bir bölüm okumuşum.” dedim. Ama şimdi işin basın kısmında olunca “Evet hayat beni doğru yönlendirmiş.” diyorum.

En özet haliyle;


Aslıhan Gündüz, 1986 yılının Mayıs ayında dünyaya gelir. Beşinci sınıfta yıl sonu gösterisini sunduğu vakit “sunucu-gazeteci” olmak istiyorum diyerek eğitim hayatına Beykent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü okuyarak yön verir (2004-2006). Mezun olduktan sonra staj ve ilk iş deneyiminin ardından Doğan Grubu’nda Anneyiz.Biz Dergisi’nde Editör olarak işe başlar (2007-2008). Burada bir yıl çalıştıktan sonra Mart 2009 yılı itibariyle Anne Bebek Dergisi’ne geçer ver Editör olarak görev alır. Şu an hala aynı dergide çalışmakla birlikte, bir Blogger (aslihangunduz.blogspot.com) ve Carousel Instyle Dergisi’ne köşe yazmakta (Şubat 2013 - ... ). Aynı zamanda geçmiş dönemlerde aralıklarla çeşitli gazetelere ve LC World Dergisi'ne ünlü röportajları hazırladı (2013). Öğrenmek hiç bitmez diyerek Bilgi Üniversitesi'nde "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi"nde eğitim gördü. (Eylül 2013-Aralık 2014). Kasım 2014 itibariyle de butikbebe.com'un kampanya içeriklerini yazmaya başladı.

Sanırım ben mezun olduktan sonra çok uzun zamanını boşa geçirmeden iş bulan o şanslı insanlardanım.

Hani derler ya bir şeyi çok istersen eninde sonunda olur, evet gerçekten de çok ve içten isteyince ve de tabii ki çalışıp, uğraşınca oluyor…

Hırs her zaman “zarar verecek boyutta” olmadığı sürece ideallere ulaşmak için yardımcı olan bir çok öğeden biri…

İnandım, çalıştım, uğraştım ve de daha çok yolum var… Sadece yolun başında, iyi yerlerden başlayabilme şansına sahip olduğum ve bunu değerlendirmeyi başarabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum…

1 yorum:

  1. Ne kadar şanslısınız istediğiniz bölümü okumuş, istediğiniz alana yönelmiş ve ve istediğiniz işi yapıyorsunuz. Gerçi sizin dediğiniz gibi belirli bir yerden sonra şanstan başka şeyler de devreye giriyor. Okuduğum en içten hakkımdan yazılarından biri olmuş yazınız. Samimiyetiniz çok hoşuma gitti. Sizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum. Hatta katlanarak devam etsin :))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...