***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

***

...

25 Mart 2015 Çarşamba

Doğum odanızı nasıl istersiniz?


Bu sorunun birçok yardımcı cevabı var. Başlık başlık hepsini sizlerle paylaştım. Ardından da öneri olabilecek, bebeğiniz ve sizin için en güzel süslemeleri yapan firmaları fotoğrafları ve iletişim adresleri ile araştırdım ve paylaştım. Unutmayın bu özel an sadece ve sadece sizin kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olacak ve yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızda yüzünüzde kocaman bir gülümseye sebep olacak bebeğinizin yanında hoş detaylar olarak kalacak. Gün sayan tüm annelerimize “Bir avazda doğurun!” diyerek sayfalarımızı incelemeye davet ediyorum…


* Tema çok önemli. O da olsun bu da olsun diye hazırlayacağınız bir doğum odası karmaşık bir görüntüden başka hiçbir şey sunmaz sizi ziyarete gelenlere. Bu yüzden tek bir renk belirleyin ve o rengin tonlarında oda süslemenizi seçin. Mavi ve pembe güzeldir evet ama bizce onun dışında soft renkleri tercih etmelisiniz. Hem farklı hem şık hem de soft bir hava sizin kadar minik meleğinizi görmeye gelenlerin de hoşuna gidecektir diye düşünüyoruz.

* Odanızın çok güzel olması için internetten bir araştırmaya girin, sonra beğendiklerinizin fotoğraflarını kaydedin, yorumları okuyun. Böylelikle aklınızda olana daha hızlı ulaşırken yeni fikirlerle de karşılaşabilirsiniz.

* Gelen misafirleriniz için hazırladıklarınızı, doğum odanızın bir köşesine koyun ve üzerine “Bunlar kızımdan/oğlumdan sizin için” gibi notlar yazın.

* Şerbetlerinizi ikram edeceğiniz özel şerbetlikler alabilir, bezden pastalar yapabilir, keçeden kapı süsleri hazırlayabilir, özel kurabiyeler yaptırabilir, kokulu taşlardan ve sabunlardan misafirleriniz için günün anısına yanlarına alıp götürecekleri hediyeler hazırlayabilirsiniz.

* Odanız için bu kadar özendikten, 9 ay boyunca hayaller kurduktan sonra elbette ki bu odanın çekimlerini profesyonel gözlere bırakmalısınız. Çünkü bu kadrajlar o günü daha akılda kalır şekilde hatırlamanıza ve çocuğunuza anlatmanıza sebep olacak.

* İyi dilekler kavanozu hazırlamayı unutmayın. Sizi ziyarete gelen dostlarınızdan, hazırladığınız küçük kartların arkasına bebeğiniz için düşüncelerini yazmalarını isteyin. Yıllar sonra çocuğunuzla okumak keyifli olacaktır.Anne Bebek Dergisi Mart 2015 sayısı için hazırladığım en keyifli haberim....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...