***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

***

...

20 Haziran 2014 Cuma

Meyhane önerileri


Şöyle felekten bir gece geçirelim, Rum müzikleri eşliğinde eğlenelim diyen Cuma modu sesine iki meyhane önerim olacak: Biri Levendiz Rum diğeri ise Kalamata Meyhanesi... Meze sever, Rum Ezgilerini dinler, Yunan Müzikleri’ne eşlik eden biriyseniz eğer her iki adreste tam size göre.


Levendiz Rum Meyhanesi konumu itibariyle çok güzel. Muallim Naci Caddesi’nde yani Ortaköy’ün ilerisinde sol bölümde kalıyor. Blackk Club’un içinde yer alıyor. Orta büyüklükte bir alana sahip ama öyle tıkış tıkış oturmuyorsunuz insanlarla. Mezeleri başarılı ve balıkları da yine çok güzeldi. Ben arada bir balık yiyen biri olarak sevdim diyebilirim. Fix menü şeklinde gittiğinizde yemek ve sınırsız yerli içecek için ortalama 150 TL’lik bir bütçe ayırmanız gerekmekte.  İyi müzik, güzel yemekler ve sevdiğin insanlarla geçireceğin bir gece için keyifli bir mekan diyebilirim…

Gelelim ikinci önerim olan Kalamata Meyhanesi’ne burası da Akaretler Yokuşu’ndan yukarı çıkarken sol kısımda kalan şirin, nezih bir yer. İster bahçesinde isterseniz de iç kısmında oturabilirsiniz. Ben içeride oturup, müzik dinlemeyi tercih etmiştim. Pisti diğerine göre daha geniş ama müzik ve yemekler derseniz, hemen hemen eşdeğerdi diyebilirim size. Bütçesi de yine aynı şekilde fix menü ve içecekler 150 TL civarında.

#meyhane #keyif

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...