***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

...

15 Haziran 2016 Çarşamba

Yunanistan notlarım *Anne Bebek Dergisi 186/Haziran Sayısı

Celestyal Cruises filosunun yeni gözdesi Celestyal Nefeli ile Mayıs ayı içerisinde Yunan Adaları’na gittim. Dört gece beş günlük tur kapsamında Sakız, Atina, Siros, Nafplion ve Girit Adaları’nı gezdim. İlk kez bir gemi yolculuğu gerçekleştirdiğimden nasıl olacağını merak ederek katıldığım turun sonunda anladım ki gözünü her sabah başka bir yerde açıyor olmak çok güzelmiş. Vizeyle uğraşmak istemiyorsanız, aklınızda Yunanistan’a gitmek varsa notlarımı dikkatlice okuyun derim.

* Gemi’nin biniş ve inişleri İzmir, Kuş adası ve Çeşme’den oluyor.
Geminin içerisi steril olması açısından soğuk oluyor. Bu yüzden yanınıza ince değil de kalın bir hırkanızı almanızı öneririm. Pijamalarınızı da uzun kollu almanızı tavsiye ederim.
Gemi çok sallanmıyor, ben rahatlıkla uyuyabildim ama uyuyamayan arkadaşlarım da vardı. Bünyeniz hassassa gitme konusunda bir kez daha düşünebilirsiniz.
Gemide yemekler açık büfe.
Her gün odanıza bırakılan gün programı gazetesinden günlük akışı takip edebilirsiniz.
Odanızın içerisinde her an bir anons duyabilirsiniz, bunları da takip ederseniz gemi içerisindeki tüm aktivitelerden haberdar olabilirsiniz.
* 1074 kruvaziyer yolcusunu ağırlama potansiyeline sahip gemi 400 kabinli. 12 executive suit, 31 junior suit var içerisinde.
Celestyal Cruises Türkiye Temsilcisi Karavan Turizm’in rehberleri ile keyifli bir gezi sizleri bekliyor.
www.celestyalcruises.com.tr adresinden daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 
Bu gezi için ortalama …. Bütçe ayırmanız yeterli. 
Gemi de internetten biraz uzak kalabilirsiniz, çok iyi çekmese de wi-fi’sinden faydalanabilirsiniz ama bu ekstraya giriyor, bilginiz olsun.

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...