***

Bu Blog'da: Ünlü isimlerle yapılan röportajlar ve hikayeleri, gidilen workshop'lar, izlenilen; film-tiyatro-konser notları ve hafta sonu önerileri yer almaktadır.

***

...

18 Temmuz 2014 Cuma

Alive Museum - Canlı Müze

Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama ben adını duyduktan sonra son derece merak ettiğim bir müzeyi merakla keşfe çıktım geçen gün. 2009 yılında ilk olarak Kore’de açılan Alive Museum-Canlı Müze şimdi Vialand’daki konumunda misafirlerini ağırlıyor. Aynı zamanda bu sergi Avrupa’daki ilk sergi olma özelliğinde.

Attığınız her adımda, gördüğünüz her karede “Yok artık, bu kadar da olmaz” dedirtecek ya da “Vayy adamlar yapmış, süper düşünmüşler…” diye cümleler kurdurtacak sergi için ortalama iki saatinizi ayırmanız gerekmekte.

Hayalle gerçeğin, gerçekle yanılsamanın arasında kalacağınız sergi sırasında o çizimin içinde kendinizi nerede konumlandırmanız gerektiği ve hangi açıdan çekimi yaparsanız daha boyutlu olacağı da belirtilmiş. Çizimlere bakarken etkileniyorsunuz ama bir de fotoğraf çekildikten sonra elinizdeki kadraja baktığınız da “Aaa çok süper!” diyorsunuz.

Klasik sanatın ışık ve gölge oyunlarından, modern sanat malzemelerinden, teknolojiden ve dijital sanattan faydalanan bu yeni akım sayesinde 3 boyutlu resimler çekilebilirsiniz.

100 tane birbirinden farklı eserden oluşan sergide çekileceğiniz fotoğraflarla siz de Müze’nin bir parçası olabilirsiniz.

Vialand Alışveriş ve Yaşam Merkezi Binevler'de yani Eyüp'ün bir ilçesinde içerisinde yüzden fazla mağazanın bulunduğu klasik AVM formundan çok uzakta olan bir merkez. Buraya tıklayarak ücretsiz servis bilgisini ve nasıl gelebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Unutmadan, müzeye giriş ücreti 22 TL.

Daha detaylı bilgi için: www.vialand.com.tr  –  www.canlimuze.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...